Turistler akın ediyor ama uzun kuyruklar yıldırıyor… İşte o mekânlar…

Eyfel Kulesi, Sagrada Familia, Empire Stete Binası… Birbirinden ünlü yapılar, bu defa uzun kuyrukları yüzünden edilen şikayetlerle dikkat çekiyor.

Turistlerin hedefi olan yapıların listesinde ilk sırada Eyfel Kulesi yer alırken, onu London Eye ve Coliseum takip etti.

Liste, her ülkedeki ‘Gezginlerin En Sevdiği’ ilk 100 turistik yer için 10,74 milyon Tripadvisor yorumunun analiziyle ve ‘uzun kuyruk’ ifadesini içeren yorumlar sayılarak oluşturuldu.

Eyfel Kulesi, hakkındaki yorumlarda 4.799 defa uzun kuyruk eleştirisiyle listenin lideri oldu. Hatta Tripadvisor’daki bir yorumda da “Eyfel Kulesi için beş yıldız. Muazzam kalabalıklar ve uzun kuyruk için bir yıldız. Hazır ol” diye yazılırken; bir diğerinde de “Uzun kuyruklardan kaçınmak için biletlerinizi internet üzerinden çok önceden ayırtın. Biz, hızlı giriş imkanı sunan, rehberli bir turu tercih ettik, bunu kesinlikle tavsiye ederim” diye yazılarak diğer gezginlere tavsiyeler verildi.

London Eye, hakkındaki yorumlarda ise 4.756 defa kuyruk şikayeti yer aldı. Roma’daki Coliseum hakkındaki yorumlarda da uzun kuyruğa ilişkin 4.262 yorum yer alıyor.

Listenin devamı ise şu şekilde:

1. Eyfel Kulesi
2. London Eye
3. Colesium
4 Legoland – Windsor Resort
5. Sagrada Familia
6. Empire State
7. Alton Towers Resort
8. Siam Parl
9. Disneyland Paris
10. Universal Studios (Singapur)
11. Londra Kalesi
12. Victoria Zirvesi
13. Louvre Müzesi
14. Burj Khalifa
15. Thorpe Park
16. Madame Tussauds (Londra)
17. Chessington World of Adventures Resort
18. Van Gogh Müzesi (Amsterdam)
19. Top of the Rock
20. Warner Bros. Studio Tour (Harry Potter, Londra)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x