Sadece Yapay Zeka Kullanarak Oluşturulan Sanal Modelin Aylık Kazancına Çok Şaşıracaksınız

Yapay zeka teknolojileri, günlük yaşamımızın her köşesinde karşımıza çıkıyor. İnternetten alışveriş yaparken, sosyal medyada dolaşırken, hatta evimizdeki akıllı cihazları kullanırken bile bu teknolojinin etkisi altındayız. İspanya merkezli bir ajans da bu akıma kapılarak yapay zeka teknolojisi ile oluşturulmuş bir model yarattı. Fenomen haline gelen model, sosyal medyadan ciddi bir gelir elde ediyor.

Barselona merkezli The Clueless isimli şirket, model ve influencerların “egosundan bıkması” nedeniyle çareyi yapay zekada bulmuş.

Euronews’ün haberine göre ajans, tamamen yapay zekayla oluşturulmuş, Aitana López adını verdiği bir model yarattı.

Sosyal medyayı oldukça aktif kullanan sanal influencer, kısa sürede Instagram’da @fit_aitana adıyla 142 bin takipçiye ulaşmayı başardı.

25 yaşında olduğu ifade edilen Aitana, paylaşımlarında gerçek bir influencer ne yapıyorsa onu yapıyor. Şirket, Aitana’yı “video oyunları ve fitness tutkusu olan, güçlü ve kararlı bir kadın” olarak tanımlıyor.

Ajansın kurucusu Ruben Cruz, sanal modelleri sayesinde sosyal medya reklamlarından elde ettikleri gelirin yaklaşık 11 bin dolar olduğunu belirtiyor. (317 bin 614 TL)

Her hafta düzenlenen toplantılarda Aitana’nın neler yapacağına karar verilip Photohop ile paylaşımlar hazırlanıyor. Cruz, paylaşımların nasıl yapıldığına ilişkin olaraksa “Aitana üzerinde çok düşündüm. Onu toplumun çok sevdiği şeyleri temel alarak yarattık. Son yıllarda trend olan zevkleri ve hobileri düşündük.” diyor.

Ayrıca Aitana’nın Instagram hesabı dışında Fanvue adlı platformda da hesabı bulunuyor. OnlyFans’e benzeyen uygulamada modelin daha farklı fotoğraflarına yer veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir