Koltuk Altı Detoksuyla Vücudunuzdaki Tüm Paraben ve Alüminyum Gibi Toksikleri Atın: Nasıl mı Yapılır?

Koltuk Altlarından Nasıl ve Neden Detoks Yapılır?
Koltuk altlarına nasıl ve neden detoks yapılacağını emimiz ki birçoğumuz bilmiyoruz .Toksin ve diğer şeylerin birikebileceği sık sık karşımıza çıkan bir durum .Ve bu toksikleri atmanın bir yolu koltuk altı detoksu.Aslında acilen bilip uygulamamız gereken bir durum! Tıpkı cilt bakımı rutini cilt bakımı rutini gibi ihmal edilmemesi gerekenlerden.

Neden Koltuk Altlarınızı Detoks Etmelisiniz?

Koltuk altlarınıza detoks yapmak isteyebileceğiniz birçok iyi neden vardır:
Toksin birikimi olabilir
Gözenekler tıkanmış olabilir
Koltuk altı bölgesi nemli kalarak bakterilerin çoğalmasına neden olabilir
Tam tersi koltuk altı kuruyarak kaşıntı ve döküntü oluşumuna neden olabilir.
Alüminyum sisteminizde kalabilir
Parabenler hormon üretimine müdahale edebilir
Bunlar, deodorantı yeniden uygulamak yerine koltuk altlarınızı iyice temizlemenizin yanı sıra ayda en az bir kez detoks yapmanızın nedenlerinden sadece birkaçı. Ayda birkaç kez daha da iyidir. Bu sadece biraz zaman alan basit bir işlemdir.

Koltuk Altı Nasıl Detoks Yapılır?

Adım 1: Detoks “Maskesini” Hazırlamak
Bu macunu yüz maskesine benzetebilirsiniz, aslında bu şekilde de kullanabilirsiniz. Her seferinde taze hazırlamak isteyeceksiniz, ancak kuru malzemeleri önceden karıştırıp cam kavanoz gibi kapalı bir kapta saklayabilirsiniz .

  • İçindekiler
  • 2 yemek kaşığı bentonit kili
  • 1 Yemek kaşığı aktif kömür
  • 1 Yemek kaşığı elma sirkesi
  • 2-3 damla lavanta esansiyel yağı ( istenirse)

Talimatlar
Kuru malzemeleri birbirine iyice karıştırın.
Daha sonra kuru malzemelere elma sirkesi ve esansiyel yağı ekleyin ve topak kalmayacak şekilde iyice karıştırın. Pürüzsüz bir macun isteyeceksiniz. Çok kalın görünüyorsa biraz daha sirke ekleyin.

Koltuk Altı Detoksunuzu Uygulamak
Karışımın yarısını her koltuk altı bölgesine uygulayın. Kurudukça toksinlerin macun tarafından emilmesi için 15-20 dakika bekletin. Çok kuruduğunda bittiğini anlayacaksınız. Kalın koyarsanız 30 dakika kadar sürebilir.

Detoks Temizliği!
Bir sonraki kısım en iyi duşta yapılır. Macunun temizlenebilmesi için koltuk altı bölgesini nemlendirin. Hepsini çıkarmak için nemlendirmeye devam etmeniz gerekebilir. Fırçalamayın, oradaki hassas cildi tahriş edebilirsiniz. Nemlendirmeye devam edin ve koltuk altınızı akan suya doğru çevirin. Nemlendirildikten sonra kolayca çıkacaktır. Duştan çıktığınızda koltuk altı bölgesini kurulayın ve iltihaplanmayı azaltmak için biraz daha lavanta esansiyel yağı veya cadı fındığı uygulayın. Bölge kuruduktan sonra dilerseniz deodorant uygulayın .

Koltuk Altı Detoks Malzemelerinin Faydaları

Bentonit kili

Bentonit kili, toksinleri ve diğer zararlı maddeleri emmede mükemmeldir. Ter, yağ ve toksinler gibi şeyleri doğal olarak deriden çeker. Kaolin kili veya deniz çamurunu da deneyebilirsiniz ancak bentonit kili en etkili olanıdır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi asidiktir ve bakterileri öldürmeye yardımcı olur, bu da koltuk altı detoksunun bir başka harika yoludur. Ayrıca bölgenin temizlenmesine de yardımcı olur. Kabartma tozu gibi alkali yerine asit, bakterilerin büyümesini önlemede daha etkilidir. Lume`™, bakterilerle savaşmak için kabartma tozu yerine mandelik asit doğal bir deodoranttır.

Aktifleştirilmiş odun kömürü

Aktif kömür, kilin yaptığı gibi toksinleri emer . Kömürün toksinler ve bakterilerle dolup su tarafından yıkanıncaya kadar orada hapsedilen çok sayıda küçük gözenekleri vardır

Lavanta Esansiyel Yağı

Koltuk altlarını detoks etmek için lavanta esansiyel yağını kullanın çünkü cildi iyileştirme ve iltihabı azaltma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Çoğu durumda, cilt üzerinde “saf” veya seyreltilmemiş olarak kullanabilirsiniz. Hassas bir cildiniz varsa, esansiyel yağı tatlı badem yağı veya aspir yağı gibi bir miktar taşıyıcı yağla seyreltebilirsiniz.

Bu Detoks İçin Diğer Kullanımlar:

Bu tarifi ayrıca gözeneklerinizin derinliklerindeki makyaj veya ter gibi şeyleri çıkarmaya yardımcı olabilecek bir yüz maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Maskeyi koltuk altlarınız için kullandığınız şekilde kullanın. Yüzünüzün cildi koltuk altlarınızdan daha hassas olduğundan bu maskeyi yalnızca haftada bir veya iki kez yüzünüzde kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x