John Romero 10 Aralık’ta Yeni Doom Bölümü Sigil 2’yi Yayınlayacak

id Software kurucularından John Romero, Doom için Sigil 2 adlı yeni bir bölüm yayınlamaya hazırlanıyor. Yeni bölüm, Doom’un 1993’te yayınlanmasının 30. yıl dönümü olan 10 Aralık tarihinde yayınlanacak.

Romero daha önce Doom için ilk Sigil bölümünü 1993 yılında ana oyunun resmi olmayan beşinci bölümü olarak ücretsiz olarak oluşturup yayınlamıştı. Bölüm daha sonra id Software’in mevcut sahipleri Bethesda Softworks tarafından konsollar ve mobil cihazlar için Doom sürümlerine ücretsiz bir mod olarak piyasaya sürüldü.

Sigil 2, Doom için resmi olmayan altıncı bölümü olarak kabul edilecek. Bölüm yalnızca Deathmatch’e özel iki seviyenin yanı sıra dokuz seviyeye sahip olacak. Yeni bölüm ücretsiz yayınlanacak olsa da Romero, seviye paketinin Thorr ve James Paddock’tan iki dijital müziklerini de içerecek bir dijital baskı satıyor. Romero ayrıca pompalı tüfeği kaplaması şeklindeki özel bir USB flaş sürücüsüne takılı fiziksel sürümün yanı sıra diğer bazı dijital ve fiziksel ekstraları da satıyor. Oyunun diğer iki fiziksel sürümü ise halihazırda tükendi.

Sigil 2’nin çıkışına ek olarak Romero, Doom’un 30 yıl önceki çıkışını tartışmak üzere id Software kurucusu John Carmack ile 10 Aralık’ta Twitch kanalında çevrimiçi bir sohbete katılacak.

Romero’nun şu anki oyun geliştirme şirketi Romero Games büyük bir Unreal Engine tabanlı birinci şahıs nişancı projesi üzerinde çalışıyor ancak ayrıntılar henüz açıklanmış değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x