Genç kızların tutkusu: MOB Wife… Sevgilisi olan sahip çıksın: GAP İlişki… Muthelp’in başına geçmeye hazır mısın

Son haftalarda çeşitli konular konuştuk… Yemekler, sergiler, makyaj stilleri, Dilber, Alper Gezeravcı aldı… Odatv editörü Zeynep Çakır gençlerin nabzını tutmaya, her hafta değişen gündemlerinde öne çıkan isimleri sizin için anlatmaya devam ediyor… Peki bu haftanın gözdeleri kimlerdi? X Odası’nın 11. bölümü şimdi yayında.

A SHOP FOR KILLERS

Benim her hafta heyecanla izlediğim o mini dizi… Hemen anlatıyorum, amcanızın paralı asker olduğunu ve sizi adeta bir karargah içinde büyüttüğünü düşünün… Hikaye tam olarak bu… Jeong Jin-man (Lee Dong Wook) yeğeni Jian’ı tahta görünümlü kurşun geçirmez kapıların arkasında adeta bir asker gibi yetiştirirken birden intihar eder. Haberi alan Jian, kendini de adeta bir silah ticaretinin içinde bulur. Amcasının öğrettikleriyle hayatta kalmayı başaran Jian için Murthelp’in başına geçmek hiçte kolay olmaz.

İMROZLU

Wattpad okurlarını ve milliyetçi gençler karşı karşıya getiren o kitabın adı İmrozlu… Esra Çanlı isimli bir yazar tarafından kaleme alınan bu kitap, 2039 Türkiye’sinde Gökçeada’da bir iç karışıklığın çıkmasını, Afgan ve Suriye’lilerin siyasi parti kurmasını ve bu grupların yazarın tarifiyle Türk çeteciler ile savaşmasını ele alıyor. Kitabı okuyan birçok milliyetçi genç anlatım şeklini eleştirerek tepki de bulundu. Öyle ki bu tepkiler üzerine yazar, kitap için anlaşma yaptığı yayıneviyle yollarını ayırmak zorunda kaldı.

GAP İLİŞKİ

Bariyer bitti bu başladı… Yeni ilişki türümüz, GAP… GAP ilişki yani boşluk ilişkisi açık ilişkinin bir türüdür. Bu tür ilişkilerde, partnerler birbirlerine belirli bir “boşluk” bırakmayı kabul ederler. Bu boşluk, ilişkinin dışında başkalarıyla görüşmeyi ve romantik ilişkiler kapsar. Peki bu boşluk nasıl bir boşluktur? Yılbaşı, sevgililer günü veya kendi belirlediğiniz günlerinizde sevgiliniz yokmuş gibi hovarda takılırsınız. Ben biraz bunu “Bir süre ara verelim yaaa” dönemine benzetiyorum. Malum o dönemde sevgililerden biri daima hovardadır.

MOB WIFE STİLİ

Bu bölümümüz adeta genç kızlar için oldu. Son zamanların “MOB Wife” yani mafya eşi stili genç kızlar için kış sezonunun sık tercih edilen tarzı. Kürklerin, siyah ince çorapların, altın takıların yer aldığı bu stilin bu kadar sevilme nedeni gösterişli ve feminen bir trend olması. Koyu renk tırnak ve göz makyajı bu akımın en belirgin özellikleriyken minimalist herhangi bir detay bu akımın yanından geçemez.

Siz bu gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Bizi takip etmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x