‘Müziğe devam edeceğim’

Volkan Konak, X platformunda yer alan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sözlerinin müziği bıraktığı şeklinde anlaşılmasının ardından tartışmaya nokta koyan açıklama yaptı. Konak’ın ilk paylaşımındaki ‘Vefasız ve sevgisiz bu siyaset korosunda şarkı söylemem. Dolayısıyla beni silin. Ben yokum.’ sözleri müziği bıraktığı şeklinde yanlış anlaşılınca ikinci bir paylaşımda daha bulundu.
Konak, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

NE OLMUŞTU

Diyanet İşleri Başkanlığı, kuruma ve Ali Erbaş’a yönelik sözleri nedeniyle şarkıcı Volkan Konak hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diyanet’ten yapılan açıklamada Konak’ın, “İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek” görevinin kanunla kendisine tevdi edilen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığın en üst temsilcisi Ali Erbaş’ı rencide ederek kişilik haklarını ihlal ettiği iddia edildi.

‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçu nedeniyle cezalandırılması istenen Konak “Herkes haddini bilecek. Benim ülkem kimsenin cüzdanına veya makam arabasının bagajına sığmayacak kadar büyük ve kıymetlidir. Dürüst, onurlu, cesur ve uygar insanlara selamlar olsun” yanıtını vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x